Zasoby dotyczące indeksowania on-line

18 października 2017  - by 

Harmonogram publicznego uruchomienia

Publiczne uruchomienie programu będzie odbywać się w ciągu tego roku w trzech fazach. (Uwaga: Wymienione poniżej daty są szacunkowe. W ciągu roku przekażemy dodatkowe informacje, które będą zawierać dokładne daty).

 1. Faza 1 — Przygotowanie: luty – kwiecień

  Osoby mające powołania związane z indeksowaniem otrzymają wcześniejszy dostęp do programu.

  • Poznaj indeksowanie on-line: Uzyskaj dostęp do indeksowania on-line tutaj. Jeśli ten odnośnik nie prowadzi cię na stronę indeksowania on-line, poproś o dostęp tutaj.
  • Przygotuj plan: Skonsultuj się z przywódcami kapłańskimi, aby zaplanować szkolenie w dalszej części roku członków twojego palika i okręgu odnośnie do indeksowania on-line
 2. Faza 2 — Wprowadzenie: maj – sierpień

  Indeksowanie on-line będzie ogólnodostępne pod adresem: FamilySearch.org/indexing. Paliki będą zapraszane etapami pomiędzy majem a sierpniem. Gdy twój palik zostanie zaproszony, rozpocznij plan wdrażania. (Ta data będzie elastyczna. Być może w twoim przypadku lepszy będzie inny termin).

  • Zaprezentuj indeksowanie on-line: Zachęć wszystkie nowe osoby indeksujące, aby zaczęły indeksować on-line, a wszystkie dotychczasowe osoby indeksujące, aby spróbowały indeksowania on-line i przekazały uwagi o tym, co im się podoba, a co nie.
  • Zachęć do korzystania z obu programów: Poinformuj doświadczone osoby indeksujące, że nie muszą od razu przechodzić na indeksowanie on-line. Zachęć je, aby przy okazji zindeksowały jakiś plik, żeby rozpocząć korzystanie z programu i przekazać uwagi o tym, co im się podoba, a co nie.
 3. Faza 3 — Ogólna migracja: sierpień – grudzień

  Kontynuuj szkolenie i promuj indeksowanie on-line, stawiając sobie za cel, żeby każda obecnie indeksująca osoba zaczęła indeksować on-line przed końcem roku.

  • Niech będzie zabawnie: Wiele osób indeksujących lubi indeksować wspólnie z innymi osobami i uczestniczyć w wydarzeniach, podczas których jest wyznaczony konkretny cel.
  • Udzielaj osobistej pomocy: Pomóż najbardziej aktywnym osobom indeksującym — tym, które mogą mieć problemy w związku ze zmianą —zapewniając im osobiste wsparcie przy poznawaniu nowego programu. Jednym ze sposobów, w jaki można im pomóc, jest stworzenie pary doświadczonego indeksującego z młodą osobą i zachęcenie ich, aby indeksowali wspólnie. Młoda osoba może pomóc doświadczonemu indeksującemu poznać zagadnienia techniczne, a doświadczony indeksujący może pomóc młodej osobie w kwestii indeksowania i odczytywania dawnego pisma odręcznego.
 4. Ruszamy naprzód — nikt nie zostaje z tyłu: 2018

  Używany dotychczas program będzie nadal aktywny w roku 2018, ponieważ będziemy kończyć indeksowanie i rozstrzyganie projektów, które nadal będą w nim aktywne.

  • Nie porzucimy żadnego wpisu: Niektóre osoby indeksujące będą nadal korzystać z dotychczasowego programu, aby pomóc w zindeksowaniu i rozstrzygnięciu projektów w nim rozpoczętych.
  • Nie porzucimy żadnego indeksującego: Niektóre osoby indeksujące mogą być nadal niechętne, aby indeksować on-line. Twoim zadaniem jest kontynuowanie osobistej pracy z nimi, aby upewnić się, że nie poczują się wykluczone ze względu na tę zmianę. Pomóż im przypomnieć sobie, dlaczego uwielbiają indeksowanie. Jeśli poznali stary program, mogą też poznać nowy.

 

Comments are closed.