Witaj w Indeksowaniu on-line!

18 października 2017  - by 

Wdrażanie nowego programu do indeksowania będzie odbywać się stopniowo do końca tego roku! Jako konsultanci ds. świątyni i historii rodziny możecie poznać nowe narzędzie i przygotować plan, dzięki któremu wolontariusze w waszym okręgu/paliku wypróbują je. Możecie pracować z osobami, które obecnie indeksują, takimi, które od miesięcy nie wysłały pliku i takimi, które nigdy nie indeksowały, ale polubią nowe narzędzie. Mamy nadzieję, że zmiany w programie, będą dla wszystkich wielkim ułatwieniem.

Dla kogo

Nowe narzędzie do indeksowania on-line jest dla wszystkich. Młodzież i nowe osoby indeksujące polubią prosty układ i działanie narzędzia, które ma trochę nowych funkcji. Obecnie osoby, które posiadają dostęp, mogą indeksować na stronie www.familysearch.org/indexing/my-indexing.

Jak używać

Kliknij „Znajdź pliki” i wybierz projekt. Wszyscy wolontariusze będą teraz mogli śledzić postęp projektu, gdy będą wybierać ten, nad którym chcą pracować. Wśród osób, które testowały nowe narzędzie, szczególnie młodzież i osoby indeksujące po raz pierwszy, doceniły nowy interfejs. Codziennie dokonujemy ulepszeń dla osób, które są bardziej doświadczone.

Po co indeksowanie

Indeksowanie odgrywa kluczową rolę przy wypełnianiu drzew genealogicznych wskazówkami, aby rodziny mogły znaleźć dane nowych osób i zabrać ich dane do świątyni. W 2102 r. Pierwsze Prezydium przypomniało nam: „Zachęca się członków, aby uczestniczyli w indeksowaniu FamilySearch, które stanowi cenny wkład w historię rodziny i pracę świątynną”. Dziękujemy za wszystkie wasze działania, aby przekazać to przesłanie osobom, którym służycie. Dobra nowina… indeksowanie staje się łatwiejsze!

Dodatkowe informacje:

Najczęściej zadawane pytania dotyczące indeksowania on-line

Grafik wdrożenia indeksowania on-line

Tworzenie planu wdrożenia

 

Comments are closed.