Dlaczego mamy indeksowanie on-line

22 grudnia 2017  - by 

Indeksowanie on-line już jest! Czy już wypróbowałeś nowy program? Co o nim myślisz? Jeśli niezbyt ci się podoba lub czujesz, że odbieramy ci najlepszego przyjaciela i prosimy, abyś nawiązał nową przyjaźń, to ten artykuł jest dla ciebie. Wiemy, że prosimy cię o zmianę przyzwyczajeń, ale wiedz, że są ważne powody dokonania tej zmiany.

Swojego czasu program do indeksowania instalowany na komputerze był wspaniałym narzędziem, ale oprogramowanie szybko się zestarzało, a wykonywanie prostych czynności konserwacyjnych i aktualizacji stało się nieco uciążliwe. Program był przygotowany do korzystania na miejscu, a ze względu na liczbę indeksujących i ogrom wykonywanej pracy trudno było dostosować go do rosnących potrzeb. Dodawanie funkcji i udoskonaleń stało się z każdym rokiem coraz droższe. Dodatkowo indeksowanie było zajęciem typowo stacjonarnym. Wolontariusze mogli indeksować jedynie na komputerze, na którym program został wcześniej pobrany i zainstalowany.

Jakie są nowości?

Na nowej platformie on-line, można indeksować w dowolnej przeglądarce i na dowolnym komputerze stacjonarnym, laptopie czy tablecie, który jest połączony z internetem. Nie ma konieczności pobierania czy aktualizacji! W programie on-line będzie dostępne dużo więcej rodzajów projektów, a nowa technologia umożliwi FamilySearch szybszą publikację niż przy programie instalowanym na komputerze.

Platforma on-line umożliwia FamilySearch lepsze skalowanie programu do indeksowania oraz stałe udoskonalanie. Jeśli nie podoba ci się obecny wygląd, użyj przycisku Uwagi w górnym prawym rogu i prześlij swoje komentarze.

Otrzymywane uwagi są cały czas analizowane i stanowią podstawę stałego wprowadzania zmian.

Co nas czeka?

Wielu z was ma wyznaczone cele, do których wytrwale zmierza. Choć nie są one obecnie prezentowane w systemie on-line, FamilySearch przechowuje te informacje i zostaną one wprowadzone do nowego systemu tak szybko, jak to będzie możliwe. Nic nie zaginie.

Rozstrzyganie nie będzie już częścią procesu indeksowania. Zamiast decyzji rozstrzygającego co do wpisów osób A i B, osoby opiniujące po prostu sprawdzą pracę indeksującego i dokonają koniecznych zmian, zanim plik zostanie ponownie odesłany. Proces ten jest podobny do sprawdzenia wykonanej pracy dla części pliku. Prawo do opiniowania można uzyskać po zindeksowaniu 1000 wpisów w nowym systemie.

Inne ulubione funkcje z programu instalowanego na komputerze, takie jak lista do wyszukiwania imion, nazwisk czy miejsc, możliwość ukrywania pól lub zmiany ich kolejności, zostaną wkrótce dodane.

Trwają testy dotyczące wprowadzenia w obecnym programie trybu indeksowania off-line.

Dziękujemy za indeksowanie!

Wiele błogosławieństw czeka na ciebie, gdy w dalszym ciągu będziesz służyć innym ludziom poprzez indeksowanie. Choć zmiany są duże, zaobserwowaliśmy, że wielu ludzi, którzy wcześniej myśleli, iż nigdy się do niego nie przyzwyczają, pokochało nowy program. W razie potrzeby oferujemy pomoc. Skontaktuj się z FamilySearch i przedstaw swoje pytania i obawy.

Dziękujemy za wszystko, co robisz, aby umożliwić udostępnienie tych zapisów do przeszukiwania, żeby wszyscy mogli brać udział w gromadzeniu naszych rodzin.

Materiały

Jak zacząć indeksowanie on-line

Przewodnik — indeksowanie on-line

Najczęściej zadawane pytania dotyczące indeksowania on-line

Jak pomogłem członkom mojego okręgu poczuć ekscytację w związku z indeksowaniem on-line

 

Comments are closed.