Spragniony informacji o przodkach? Pomoc jest w drodze!

2 września 2015  - by 

Spragniony informacji o przodkach? Pomoc jest w drodze!

Każdy z was widział obrazek mężczyzny w podartych ubraniach, czołgającego się po piasku pustyni, gdy słońce praży a sępy krążą nad jego głową. Porównajmy tą scenę do mężczyzny w spodenkach bermudach, wylegującego się w cieniu i popijającego zimną lemoniadę.

Które z tych doświadczeń przypomina twoje doświadczenia związane z historią rodziny? Czy jesteś sączącym lemoniadę poszukiwaczem, który ma tak dużo zapisów do przeszukania i tak wiele możliwości pozyskania informacji, że nie wiesz, gdzie zacząć? A może jesteś spieczonym podróżnikiem na pustyni, który łaknie każdej kropli informacji o przodkach?

Jeśli twoi przodkowie żyli w anglojęzycznym kraju, na stronie FamilySearch.org cieszysz się bogactwem (może lepiej nazwać je powodzią) ubogacających życie informacji o przodkach. Jeśli twoi przodkowie pochodzili z innego zakątka świata, według FamilySearch twoje szanse na ich odkrycie są bardziej podobne do znalezienia wody na Saharze.

Ten biuletyn od dawna podkreśla, że każdy zasługuje, aby o nim pamiętano. Jedną z konsekwencji jest przekonanie, że każda z żyjących osób zasługuje na to, aby znaleźć swoich przodków. Czy jest dla ciebie zaskoczeniem, że strona FamilySearch.org oferuje obecnie 20 razy więcej indeksów dokumentów anglojęzycznych niż dla wszystkich pozostałych języków razem wziętych? Nie ma się więc co dziwić, że tak głośno mówimy o potrzebie indeksowanie w językach innych niż angielski?

Ostatnie Ogólnoświatowe Dni Indeksowania miały na celu podniesienie świadomości, że potrzebne są osoby indeksujące we wszystkich językach, wśród których szczególnie podkreślaliśmy francuski, portugalski, hiszpański i włoski. Pragniemy „paliwa do poszukiwań” dla wszystkich ludzi. W tym celu podwajamy nasze wysiłki, aby znaleźć wolontariuszy mówiących płynnie w innych językach niż angielski, którzy mieszkają w Stanach zjednoczonych i innych anglojęzycznych krajach.

Aby pomóc tym osobom się wdrożyć i zapewnić odpowiednią jakość indeksowanych zapisów, publikujemy specjalne wprowadzające projekty indeksowania i zapewniamy specjalne przewodniki, filmy i szkolenia on-line. Zapraszamy też i szkolimy osoby, które posługują się tylko językiem angielskim, ale chcą nauczyć się indeksowania pewnych rodzajów zapisów w innym języku. Dodatkowo FamilySearch ocenia swoje procesy, aby określić, w jaki sposób może zapewnić więcej projektów w języku innym niż angielski i częściej publikować on-line efekty pracy wolontariuszy, aby okazać uznanie i nagrodzić ich za ich wysiłki. 

To nie jest tymczasowa kampania. To nowy rdzeń rozwoju programu do indeksowania i potrzebujemy twojej pomocy, abyśmy mogli odnieść sukces. Namawiamy cię do zastanowienia się, co możesz zrobić, aby się do tego przyczynić. Jeśli twój ojczysty język jest inny niż angielski, rozpocznij lub kontynuuj indeksowanie w twoim języku. Jeśli znasz osoby lub przywódców osób, którzy płynnie posługują się językiem innym niż angielski, zrób wszystko co w twojej mocy, aby przekonać ich do pomocy w indeksowaniu i rozstrzyganiu w ich ojczystym języku. I nie zapomnij, że gdy zwiększamy nasze wysiłki związane z indeksowanie w innych językach niż angielski, wzrasta również potrzeba rozstrzygania. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji. Jeśli masz komentarze, wyślij je na adres: fsindexing@familysearch.org.

Pracując wspólnie umożliwiamy wszystkim ludziom doświadczyć zmieniającej życie radości płynącej z odnalezienia przodków!

Comments are closed.