Ogólnoświatowe Dni Indeksowania — 2017 r.

18 października 2017  - by 

Zindeksowane dokumenty to jeden ze wspaniałych cudów natchnionych przez Boga, który pomaga nam w dziele gromadzenia Jego rodziny. Jako konsultant ds. świątyni i historii rodziny możesz odegrać ważną rolę w tym dziele, pomagając ludziom w nauce indeksowania tych zapisów, co z kolei umożliwi genealogiczne odkrycia na całym świecie. Dobrym sposobem zaangażowania ludzi jest udział w dorocznych ogólnoświatowych dniach indeksowania, które odbędą się od 21 do 23 października 2017 r.

Podobnie jak w ubiegłych latach, zamierzeniem tego wydarzenia będzie zgromadzenie międzynarodowej społeczności osób indeksujących wokół wspólnego celu — bezpłatnego udostępnienia historycznych zapisów do przeszukiwania on-line. W ubiegłym roku pobiliśmy poprzednie rekordy, gdyż ponad 100 tysięcy osób indeksujących pomogło zindeksować ponad 10 milionów zapisów.

W tym roku podczas tego wydarzenia skupimy się na czymś nowym, a mianowicie, by lokalne grupy wyznaczyły swoje własne cele. Pomoże to osobom indeksującym w zwiększeniu poczucia jedności i znalezieniu powiązania z zapisami, które indeksują. Mamy nadzieję, że ta lokalna perspektywa pomoże nam wyrównać zeszłoroczne osiągnięcie, a nawet pobić ubiegłoroczny rekord.

Jako konsultant ds. świątyni i historii rodziny możesz odegrać ważną rolę w uczeniu członków, organizowaniu grup, wyznaczaniu celów i rozpowszechnianiu informacji o tym wydarzeniu. Indeksowanie to świetne zajęcie dla ludzi posiadających umiejętności na różnym poziomie, a to wydarzenie sprzyja temu, by się zaangażować.

Pomysły, które pomogą ludziom zaangażować się

Zorganizuj przyjęcie, którego celem będzie indeksowanie

Ogólnoświatowe Dni Indeksowania to wspaniała okazja, by zorganizować warsztaty indeksowania dla okręgu, albo nawet małe spotkanie, którego celem będzie indeksowanie. Kiedy zaczynałam indeksować mój konsultant ds. historii rodziny zorganizował zajęcia mające na celu wprowadzenie członków okręgu w indeksowanie i umożliwienie im wspólnego indeksowania. W grupie tkwi siła — ci z nas, którzy byli nowicjuszami, czuli się pewniej, zaczynając przygodę z indeksowaniem, ponieważ doświadczeni indeksujący byli dostępni, żeby odpowiedzieć na nasze pytania. Rozmowy z moimi sąsiadami i przyjaciółmi, delektowanie się pysznymi przekąskami sprawiły, że było to dobre doświadczenie. Wspaniale spędziłam czas i czułam zaangażowanie podczas indeksowania.

Nawet dla doświadczonych indeksujących przyjęcie z indeksowaniem może być miłym wydarzeniem. To wspaniały sposób, aby podczas indeksowania wspólnie spędzić czas i zapoznać nowych przyjaciół oraz pomóc tym, którzy mają mniej doświadczenia. Może to być też dobra okazja, aby bardziej doświadczeni indeksujący opowiadali o projektach, nad którymi pracują oraz na zaangażowanie w działalność społeczności, której przyświeca jeden cel.

Zaproś ludzi do indeksowania w domu

Jeśli znasz osoby, które wolą indeksować w zaciszu własnego domu, także zachęć je do udziału. Indeksowanie w spokojnej atmosferze może pomóc ludziom skupić się, a co ważniejsze, odczuwać Ducha podczas tej służby. Indeksowanie pomaga łączyć rodziny z ich przodkami — to praca wyznaczona przez naszego Ojca Niebieskiego. Henry B. Eyring powiedział: „Uczucia, które odczuwacie wobec swoich przodków, są częścią wypełnienia się […] proroctwa [Malachiasza]” („Gromadzenie rodziny Boga”, Ensign lub Liahona, maj 2017, str. 21). Indeksowanie w domowym zaciszu może pomóc członkom odczuwać Ducha Świętego, składającego świadectwo o dziele, które zaczęło się wraz z przyjściem Eliasza.

Jeśli tylko członkowie okręgu mają komputer lub urządzenie z połączeniem do internetu, mogą indeksować w dowolnym miejscu.

Rozgłoś nowiny

Rozpowszechnij informacje na temat tego wydarzenia. Ogłoś je na spotkaniach kościelnych (łącznie z radą okręgu — jeśli to możliwe). Zaproś do uczestnictwa przyjaciół, rodzinę i sąsiadów. Może to być dobry sposób, aby zebrać rozproszonych członków rodziny wokół wspólnego celu, wzmocnić relacje z sąsiadami lub zjednoczyć okręg w działaniu. Każdy jest zaproszony do udziału, a siła społeczności będzie pomocna.

Przygotowania…

W ramach przygotowań do tego wydarzenia FamilySearch ciężko pracuje, aby do zindeksowania było dostępnych jak więcej zapisów. Zanim wydarzenie się rozpocznie, udostępnimy dokumenty z wielu krajów na świecie i w wielu językach. Będą to dokumenty dla wszystkich poziomów doświadczenia — od początkującego do zaawansowanego — aby wszyscy mogli czerpać radość z uczestnictwa. Celem jest udostępnienie tego wydarzenia jak największej liczbie osób, co w rezultacie skutkować będzie udostępnieniem nowych zapisów dla ludzi z całego świata, którzy szukają informacji o przodkach.

W miarę zbliżania się dni indeksowania oczekuj dalszych informacji. Chcemy usłyszeć historie o tym, jak lokalne okręgi i paliki — oraz społeczności — zjednoczyły się razem, by osiągnąć wyznaczone cele indeksowania.

 

Comments are closed.