Co nowego w programie do indeksowania? — czerwiec 2016

8 lipca 2016  - by 

indexing-logoW środę 15 czerwca program do indeksowania został zaktualizowany. Wprowadzono kilka zmian, aby ulepszyć indeksowanie. Oto informacje na temat niektórych istotnych zmian.

Wyniki rozstrzygania

Jedna ze zmian w programie do indeksowania dotyczy wyników procentowych rozstrzygania, które można było dotychczas znaleźć w zakładce Wyniki rozstrzygania. Wartości procentowe zostały usunięte z programu.

Po przeprowadzeniu ankiet wśród wielu indeksujących dowiedzieliśmy się, że dla niektórych wyniki rozstrzygania są źródłem osobistej satysfakcji i są motywujące, a u innych powodują rozczarowanie w sytuacji, kiedy ich wyniki maleją. W konsekwencji niektórzy nawet zaprzestali indeksowania. Naszym zdaniem te wyniki nie odzwierciedlają całkowitego wkładu osób indeksujących. Przedstawiają one jedynie, jak często zindeksowane wartości są zgodne z opinią rozstrzygającego.

Jakość nadal jest i zawsze będzie najważniejsza. Po wybraniu przycisku Przejrzyj pliki nadal będziesz mógł zobaczyć, jak zostały rozstrzygnięte twoje pliki. Indeksujący, który chcą udoskonalić swoje umiejętności, nadal będą mogli przeglądać pracę osób rozstrzygających i wyniki rozstrzygania konkretnych plików, ale wyniki nie będą podawane procentowo. Ten wynik nie jest potrzebny wolontariuszom, aby wiedzieli, że wykonali swoją pracę najlepiej, jak mogli i zrozumieli, jak bardzo pomagają ludziom szukającym informacji o swoich przodkach.

Aktualizacje i usunięcie odnośników w polach pomocy

Druga ze zmian jest związana z pomocami i odnośnikami, które zostały połączone i zaktualizowane. Jedną z tych zmian jest usunięcie pomocy dostępnej po przyciśnięciu klawisza F1. Wiemy, że dużo ludzi regularnie korzysta z tych pomocy, jednakże wiele z tych informacji jest nieaktualnych. Aktualne informacje dotyczące pomocy można znaleźć w artykułach zamieszczonych na stronie FamilySearch.org/indexing/help. Zachęcamy wszystkich do korzystania z tych materiałów podczas szukania odpowiedzi na pytania.

 

Comments are closed.