Jak pomogłem mojemu okręgowi poczuć ekscytację w związku z indeksowaniem on-line

18 października 2017  - by 

Indeksowanie on-line wkrótce będzie dostępne dla członków na całym świecie Jako konsultant ds. świątyni i historii rodziny odgrywasz ważną rolę, pomagając lokalnym członkom zapoznać się z nową stroną i zachęcając do korzystania z niej.

W tym artykule inni konsultanci ds. świątyni i historii rodziny dzielą się pomysłami związanymi z opracowaniem skutecznego planu zaangażowania członków w indeksowanie on-line.

Pięć wskazówek związanych z tworzeniem planu wdrożenia

  1. Miej pozytywne nastawienie.
  2. Rozdziel szkolenie.
  3. Na początku nauczaj młodzież.
  4. Adoptuj projekty.
  5. Poinformuj osoby obecnie indeksujące, że mogą korzystać z obu programów — on-line i instalowanego na komputerze.

1. Miej pozytywne nastawienie.

„Pozytywne nastawienie w odniesieniu do programu ma wpływ na to, jak inne osoby go odbiorą”, zauważyła Cindy Cheney. „Zmiana czasami stanowi wyzwanie, ale jeśli uwielbiasz program, inne osoby również go polubią!”.

Jedną z najczęstszych przeszkód, szczególnie dla obecnych użytkowników dotychczasowego programu, jest korzystanie z nowego interfejsu. Najlepszym sposobem, aby poznać nowy program, jest zaczęcie korzystania z niego i zadawanie pytań, gdy te się pojawią. Zapewnij osoby indeksujące, że jest czymś zupełnie naturalnym, iż poznanie nowego programu może zająć trochę czasu. Wyraź przekonanie, że dadzą radę.

2. Rozdziel szkolenie

Christine Orton dała następującą radę: „Pierwszym zalecanym przeze mnie krokiem jest osobiste poznanie programu poprzez wypróbowanie i zapoznanie się ze wszystkimi funkcjami”. Następnie zidentyfikuj kilka osób, które szybko nauczą się indeksowania on-line i będą do niego entuzjastycznie nastawione. Przeszkol te osoby, aby mogły pomagać innym — w ten sposób możesz nauczyć więcej osób w krótszym czasie. Ci trenerzy mogą również pomagać w odpowiadaniu na pytania osób indeksujących.

Określ dodatkowe grupy, takie jak młodzież, grupy domowych wieczorów rodzinnych itp. i zaplanuj krótkie sesje wprowadzające dla każdej z tych grup. Rozdzielenie szkolenia umożliwia więcej indywidualnej pracy w każdej grupie.

3. Na początku nauczaj młodzież

Młodzież bardzo szybko testuje nowe funkcje i je przyswaja.

Cindy Cheney przekonała się, że młodzież z jej palika bardzo szybko przyswoiła proces indeksowania on-line. Młodzi ludzie mogą zaangażować swoich rówieśników. Są nieocenieni w nauczaniu i pomaganiu innym ludziom, którzy mogą wymagać wsparcia przy poznawaniu nowego programu.

4. Adoptuj projekty

W nowym narzędziu do indeksowania lokalne jednostki posiadają dedykowane strony, na których mogą „zaadoptować” projekt i wyznaczać cele, aby zachęcić członków do wspólnej pracy. Gdy wszyscy poznają ten sam projekt, łatwiej będzie osobom indeksującym pomagać sobie nawzajem. Palik Heidi Hardman zaadoptował na początku łatwe projekty. Heidi powiedziała: „To pomogło osobom początkującym i powracającym do indeksowania w szybkim wdrożeniu się”.

5. Poinformuj osoby obecnie indeksujące, że w razie potrzeby mogą korzystać z obu programów — on-line i instalowanego na komputerze.

Doświadczone osoby indeksujące, które znają wszystkie sztuczki w dotychczasowym programie mogą być niechętne indeksowaniu on-line, ponieważ brakuje w nim pewnych funkcji, z których korzystali. Te funkcje zostaną wdrożone! Zachęć takie osoby, aby indeksowały w nowym programie i poznały go, ale niech wiedzą również, że mogą nadal korzystać z dotychczasowego programu, dopóki większa liczba funkcji nie zostanie dodana on-line.

Dodatkowo zachęć osoby rozstrzygające, aby rozstrzygały pliki w dotychczasowym programie, w celu zakończenia projektów i ich opublikowania.

Uda ci się wdrożyć nowy program!

Jeśli będziesz pracować z przywódcami kapłańskimi i z modlitwą wdrożysz plan zaangażowania członków w indeksowanie on-line, otrzymasz natchnienie, aby czynić to, co jest dobre dla osób, którym służysz. Pamiętaj o pozytywnym nastawieniu. Zaangażuj osoby w każdym wieku i na każdym poziomie umiejętności. Przekaż im wiedzę i pomóż odnieść sukces. Nie tylko pomożesz osobom indeksującym w przygotowaniu historycznych dokumentów do wyszukiwania, ale otworzysz im drogę do odczuwania radości i błogosławieństw, które płyną z indeksowania.

Dodatkowe informacje:

Najczęściej zadawane pytania dotyczące indeksowania on-line

Grafik wdrożenia indeksowania on-line

Witaj w indeksowaniu on-line

Comments are closed.